WYDARZENIA
Historia Kościoła - seminarium z pastorem Wojciechem Włochem Historia Kościoła - seminarium z pastorem Wojciechem Włochem

Historia Kościoła cz.1.

Wszyscy znamy wydarzenia z życia Kościoła opisane w Dziejach Apostolskich i listach Nowego Testamentu, ale co działo się potem? Z jakimi wyzwaniami mierzył się Kościół? Jakie przechodził wzloty i upadki? Kiedy doświadczał szczególnie Bożej Łaski, odnowienia, przebudzeń i reformacji? W tą fascynującą podróż przez wieki, zabierze nas historyk z wykształcenia i pasji, pastor Wojciech Włoch.

Zapraszamy na część pierwszą cyklicznego otwartego seminarium.

18 lutego 2012
Gdzie: Kościół Jezusa Chrystusa w Warszawie
ul. Sienna 82 (parter) - między Żelazną a Miedzianą
Start-10.00. Zakończenie-18.00.
Przerwa obiadowa 13.15-14.45.
Opłata 20 zł za cały dzień zajęć.
Wojtek Włoch jest pastorem Kościoła Jezusa Chrystusa w Krakowie. Jest absolwentem Historii na Uniwersytecie Jagiellońskim, a także studiował Historię Kościoła na Papieskiej Akademii Teologicznej. W 1996 roku ukończył Szkołę Biblijną "Słowo Życia" w Brnie, w Republice Czeskiej. Jest autorem kilkunastu artykułów naukowych z dziedziny historii ruchu pentekostalnego oraz charyzmatycznego. Jego żona, Gosia, ukończyła psychologię na Uniwersytecie Warszawskim i pracuje jako terapeuta. Są małżeństwem od dziesięciu lat, mają dwójkę dzieci: Joel (5) i Estera (2).

Wojtek, jako młody chrześcijanin był zaangażowany w działalność katolickiej Odnowy w Duchu Świętym oraz w pracę studencką w Chrześcijańskim Stowarzyszeniu Akademickim. W 1992 roku założył Kościół w Krakowie, który wywodzi się bezpośrednio z katolickiej wspólnoty charyzmatycznej. Razem ze swoją żoną służą jako pastorzy kościoła lokalnego, a także są zaangażowani we wspieranie małżeństw pastorskich. Ich pasją jest pomaganie ludziom w odnajdywaniu przeznaczenia w życiu i służbie oraz pomoc w jego realizacji. Wierzą, że Bóg powołuje ich do położenia fundamentów w wielu dziedzinach pracy Kościoła, tak by następne pokolenie mogło na nich budować.

Positive Power
(c) by Droga Warszawa